Батьківська сторінка

Доброго дня!!! Запрошуємо батьків, котрі переймаються життям класу, прийти до школи 05.06.2021.( субота) о 09.00.( можна підходити й пізніше) й допомогти зробити  ремонт у 20 кабінеті. Чекаємо на всіх небайдужих батьків!!! Давайте всі  разом зробимо для наших дітей гарний клас для наступного навчального року. Також не забуваємо про благодійні внески, в кого є борги, можете в суботу приносити. Завчасно дякую!









 Наше молоде місто невпинно процвітає: упорядковуються вулиці й парки,з'являються нові артоб'єкти,ремонтуються й реконструюються будівлі,запроваджуються соціальні проекти.

З 2016 року в Покрові діє програма"Бюджет участі",спрямована на втілення нових ідей та вирішення нагальних потреб містян.Переможець обирається демократичним голосуванням.

Цьогоріч КЗ"НВО" був одним із тринадцятьох учасників програми"Громадський бюджет - 2021" із своїм проєктом "Хай засвітить сонечко у нові віконечка", який передбачає заміну старих вікон у дошкільному відділенні закладу на нові.

Боротьба за перемогу була запеклою,оскільки кожен проєкт заслуговував на увагу.Але завдяки батькам,працівникам усіх відділень НВО ,небайдужим людям,що віддали свої голоси за проєкт 0001,ми перемогли, посівши друге місце.

Сердечно дякуємо кожному,хто не залишився байдужим і підтримав саме наш проєкт!

РАЗОМ МИ - СИЛЬНА Й ЩАСЛИВА ГРОМАДА!

ДЯКУЄМО КОЖНОМУ!

Візьми учать у розвитку нашого закладу!!!

Проголосуй за проєкт!! Не зволікай!! Обери #0001 та проголосуй до 19 травня!!!



Комунальний заклад «Навчально-виховне об’єднання ( дошкільний навчальний заклад ) м. Покров Дніпропетровської області»– це невтомна й самобутня країна малечі. Це той світ, у якому дитина живе в найважливіший період свого розвитку. І від того як їй тут живеться, залежить не лише її майбутнє, а й майбутнє родини.

Наші діти милі, добрі, розумні, веселі, галасливі, чудові. Все що ми робимо в нашому закладі - ми робимо заради них, заради того, щоб вони росли і розвивалися. Тому участь у програмі «Громадський бюджет» із проєктом «Хай засвітить сонечко у нові віконечка» за № #0001 відкриває нам великі перспективи.

У нас є можливість позмагатися й отримати нові вікна в садочок. Але нам потрібна ваша допомога та підтримка!!! Ми, ви, батьки, діти є одна дружна велика родина,щоб творити одну загальну справу - ростити, плекати, виховувати майбутнє нашої Батьківщини.

Тому дуже – дуже просимо вас до 19 травня проголосувати всією родиною за наш проєкт !!! Долучайтеся!!! Не будьте байдужими!! Кожен голос дуже важливий!!

Завітайте до ЦНАПу ( Центру надання адміністративних послуг, міськвиконком, 1 поверх), долучайте своїх знайомих, близьких, рідних. Прийди та проголосуй!!!





















4 ТРАВНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ
На жаль, поняття дискримінація поширюється і на дітей, сьогодні це явище знайшло назву «булінг». Булінг (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, цькування) — це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.
Причинами дискримінаційного ставлення є такими ж, як і у дорослих, а саме: мова, стать, національність і раса, зовнішній вигляд, можливість навчання та розвитку, наявність захворювань. Найстрашніше, що дискримінація може проявлятися як з боку дорослих, так і від самих дітей. Важливим є те, що подібне явище в дитячому віці сприймається трагічніше і болючіше, і може стати причиною психологічної травми.
Верховна Рада України 18 грудня 2018 року прийняла Закон України № 8584 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо протидії булінгу», який вперше визнає юридично поняття булінгу в українському законодавстві та передбачає відповідальність не тільки за вчинення, але й за приховування випадків булінгу.




Доброго дня! В сучасних непростих умовах, в яких ми працюємо, шукаємо способи для їх спрощення. Одним з таких є Просвіта. Просвіта - це платформа онлайн-навчання, яка дозволяє викладачам наповнювати програму свого предмету з онлайн доступом для учнів до курсів за допомогою програмних інструментів для спільного онлайн-навчання. Зараз надішлю посилання за яким учні зможуть зареєструватися на цій платформі. Форма для реєстрації не складна, але...
ВАЖЛИВО📍📍📍
Зареєструватися можна тільки з власним прізвищем ім'ям та по батькові. (Інакше системи вас не пропустить)
Треба мати діючий номер телефону
Електронну пошту, до якої ви маєте вільний доступ (це може бути електронна скринька учня чи батьків)
І пароль (нескладний), щоб завжди можна було зайти на платформу.
Також у Просвіти є мобільний додаток, який можна встановити на смартфон. 
Можу вас запевнити, що все це просто у використанні. Сама вже зареєстрована та маю додаток на телефоні. Бажаю успіху, хто вдало зареєструється відпишіть будь ласка в особисті повідомлення. Завчасно дякую. Гарного дня 💫
Нижче знаходиться посилання на навчальний ролик для реєстрації УЧНІВ:
https://www.youtube.com/watch?v=FSXrfR6kde8

Нижче посилиння на форму для реєстрації УЧНІВ на платформі Prosvita
https://dashboard.prosvita.net/signup/student/?token=dae557ac0e03b3002a8a1461a82d29cc

Також для учнів корисно ознайомитись:
https://www.youtube.com/watch?v=mTWI6LleYKI
З метою попередження епідеміологічних ускладнень, недопущення розповсюдження грипу,ГРВІ та COVID-19 серед дітей та підлітків прийнято рішення про переведення на дистанційне навчання з 26.04.21 по 10.05.21 включно.

В п'ятницю,23квітня ,буде проведено класну годину.
Їдальня здійснить харчування дітей і учні будуть направлені до дому.
Просимо Вас з розумінням віднестися до заходів щодо попередження поширення захворювань.
Залишатись на зв'язку з класним керівником,створити умови для дистанційного навчання дітей.
Бережіть себе!
0961934623 - телефон директора закладу Мякотіної Лариси Станіславівни.

Сьогодні в закладі відсутні 313 учнів,хворіють вчителі.
Серед захворювань є і COVID-19!
Це загальнодержавна ситуація!
Маємо пережити її спокійно з розумінням і відповідальністю віднестися до викликів.








Доброго дня всім!!!! З 13 квітня наш клас працює на дистанційній формі навчання у зв'язку з поширенням випадків захворювання на ковід



Завдання на гугл платформі, зв'язок тримаємо з учителями- предметниками через групи у вайбері, телефон, відеозв'язок
https://dyst2020.blogspot.com/


























Шановні батьки! З 25.03.2021 року стартує проект "Бюджет участі". Від нашого закладу подано проект за номером 001 про заміну старих вікон на сучасні. Велике прохання підтримати й проголосувати за наш проект.

 Більш детальну інформацію надамо на наступному тижні.


Шановні батьки!                        Згідно графіку проведення профілактичних щеплень по віку, рекомендовано провести Р.Манту в дитячій поліклініці, кабінет /6. Попередньо необхідно взяти дозвіл у свого сімейного лікаря. Р. Манту проводиться щоденно, окрім середи, з 8_16год. Всі останні щеплення, щоденно.          В лікарні черг не має , хворих  на ГРВІ приймають через окремий вхід. Карантин, профілактичні щеплення не відміняє. Список дітей які підлягають щепленню:  Бойко В. Р.Манту, Воронова С. Р.Манту, Гарбуз Д. РезультатР.Манту, а не довідку                Медична сестра КЗ НВО.









Шановні батьки!      
Ті карточки, що принесли ваші діти, це мед. Картки зі стоматології. Стоматологія зараз знаходиться в стані реформи, тому карточки віддали вам на руки. Якщо вашій дитині потрібно буде звернутися до лікаря стоматолога, то берете з собою цю карточку і йдете до лікаря якого ви обрали .      Відтепер карточки будуть у вас на руках.                                       
Медична сестра КЗ НВО.

Знову школа відкриває двері для своїх випускників...
Цього року проводимо онлайн зустріч!
А все ж таки зустріч відбудеться!
ТРАДИЦІЙНО В ПЕРШУ П'ЯТНИЦЮ ЛЮТОГО - ЗУСТРІЧ ВИПУСКНИКІВ СЗШ N 2 .








Повідомляємо про зміну реквізитів в ГУ ДКСУ у м. Покров з 01 січня 2021 року
               Старі реквізити                       Нові реквізити                
Школи р/р UA198201720314201002201028671 МФО 820172
ОКПО 02142388 р/р UA888201720314281019201028671 МФО 820172
ОКПО 02142388 «Плата за харчування дітей у НВК, НВО (дошкільне відділення)», Плата за харчування дітей у школі, НВК, НВО, Ліцей», «Плата за харчування працівників»
При здійсненні оплати:
            «Плата за харчування дітей у НВК, НВО, Ліцей, школа» на рахунок, просимо Вас обов’язково зазначати в призначенні платежу прізвище, ім’я дитини,  № закладу (дошкільний чи шкільний підрозділ), № групи, або клас.
            «Плата за харчування працівників» зазначати ПІБ працівника, № закладу)



УВАГА!!!!!
З 25 січня продовжують діяти обмежувальні протиепідемічні заходи для закладів освіти, визначені постановою Кабінету Міністрів від 9 грудня 2020 року №1236. Водночас додаткові обмеження, встановлені на період 8-24 січня, втрачають силу.

Згідно з документом, на період дії карантину заборонено:

відвідувати заклади освіти здобувачами освіти групами кількістю більш як 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;
відвідувати заклади освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває більш як 50% здобувачів освіти та персоналу закладу освіти;
проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності глядачів (відвідувачів).
Додаткові обмежувальні заходи для закладів освіти, встановлені на період 8-24 січня 2021 р., не діятимуть з 25 січня. 

Окрім того, під час карантину самоізоляції підлягають особи, які прибувають в Україну для навчання у закладах вищої освіти з держави або є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19. Ця норма не застосовується до осіб, стосовно яких немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворою на COVID-19 особою. 

Самоізоляції також підлягають ті, хто прибуває з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим та м. Севастополя, крім осіб, стосовно яких немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворими на COVID-19. Зокрема, ця норма щодо самоізоляції стосується:

осіб, які мають намір вступити до закладів освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі;
здобувачів освіти, які навчаються в закладах освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.
Нагадаємо, за сприятливої санітарно-епідемічної ситуації студенти закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти мають продовжити навчання у змішаному або очному форматах – про це заявив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.




Шульга Максим,Чекун Надія, Сєрікова Діана, Романовська Діана, Бойко Владислав, учні 6-А класу КЗ «НВО», приєдналися до Всеукраїнської благодійної акції . Недаремно мовиться, що благодіяння міститься не в тому, що дається, а в душі того, хто дає.





















Вітаємо всіх військовослужбовців нашої країни з Днем Збройних сил! 
 Ви – наші захисники і опора народу України. Від вас залежить мир, щастя і благополуччя в нашій державі. 
 Учень 6-А класу, Савчук Владислав, пишається тим, що його тато – захисник України.











Шановні батьки !!!!

Прошу уважно прочитати витримки із постанови Міністерства охорони здоров'я, що стосуються організованого початку навчального року.

1. Перше вересня буде в новому форматі, лінійки не буде, а буде зустріч вчителя і учнів, на дистанції від інших класів.

2.Вхід в школу батьків, бабусь, дідусів з початком навчального року суворо заборонено.

3.В школу заходять тільки учні, вчителі та персонал школи.

4.При вході в школу або в клас обробляти руки антисептиком.

5.Під час перерв всі учні повинні ходити в масках, на уроках маски дозволяється знімати.

6.Зміна масок кожні три години. Тому запасайтеся масками! Якщо у дітей будуть маски багаторазового використання, то огбов'язково мати герметичний пакетик (zip - пакет, або папка на кнопці) один для використаної маски, інший для нової чи запасної.

7. Для запасної одноразової маски також повинен бути пакетик. Для використаних одноразових масок в школі розмістять спеціальні урни.

8.Вчителям та персоналу  щоранку будуть проводити температурний скринінг.

9.За умови поганого самопочуття учень повинен повідомити про свій стан здоров'я класного керівника або вчителя предметника у якого урок.

10.Ви, як батьки, зі свого боку: перед виходом із дому проведіть термометрію у дитини, оцініть стан здоров'я дитини та стан здоров'я самого себе ні в якому разі не відпускайте дітей до школи з температурою, сильним головним болем, нежиттєм чи кашлем. Тобто будь - які ознаки ОРВІ і ви залишаєте дитину вдома!!!

11.Пам'ятайте про власну персональну відповідальність за правдивість інформації про стан здоров'я дитини.

12.Навчання буде в одному класі, переходити в інший кабінет будуть лише на деякі предмети типу спортзалу та інформатики.

13.Забезпечення питного режиму в школі не буде, тому кожен обов'язково зі своєю пляшечкою води.

14.Для кожного класу буде визначено свій вхід до школи і схема руху лише одними сходами, по всій школі ходити не дозволяється.

15.Для того, щоб поїсти в їдальні для кожного класу також будуть відведені окремі перерви.

16.Учням, які підвозяться до закладу освіти, вхід до салону автотранспорту при наявності засобів індивідуального захисту (респіратора або захисної маски)









Нашим батькам за допомогу  в оформленні закладу
 до 14 лютого (ДЕНЬ ЗАКОХАНИХ)







Вітаємо переможців міського етапу обласного конкурсу юних 
літераторів, художників «Собори наших душ»!
Воронову Софію та Кабанцову Алевтину











Інструктаж батьків
з безпеки життєдіяльності дітей у зимовий період

Шановні батьки!
 Уже настала зима. Діти із захопленням чекають зимових розваг, але
пам’ятайте:
Ø Під час прогулянки з дітьми перевіряйте місця, де гулятимете, на наявність небезпечних предметів.
Ø Одягайте дитину відповідно до погодних умов. Пам’ятайте, що обличчя, руки та ноги є найбільш уразливими до морозу.
Ø Не допускайте перебування дітей без нагляду, особливо біля відкритих водоймищ. Будьте уважними під час перебування на вкритих кригою річках та інших водоймищ.
Ø Пам’ятайте, що кататися на льодових доріжках можна тільки в одному напрямку і в місцях, віддалених від проїжджої частини.
Ø Пам’ятайте про безпеку дитини під час ігор у сніжки, катання на санчатах, лижах та ковзанах.
Ø Не допускайте перебування дітей під дахами, щоб уникнути травмування падаючими бурульками, снігом.

Обережно: дорога!
Шановні батьки, слід пам’ятати, що дорога є підвищеною зоною небезпеки наших дітей, тому:
Ø Не дозволяйте дітям самостійно переходити проїжджу частину. Пам’ятайте, що в зимовий період гальмівний шлях автомобіля довший, а ймовірність підслизнутися вища.
Ø Не переходьте дорогу на червоний чи жовтий сигнал світлофора.


Ø Не поспішайте, переходьте дорогу розміреним кроком. Навчайте дітей правильної поведінки на дорозі і пам’ятайте, що власний приклад — найкращий урок для вашого малюка.
Ø Не дозволяйте грати поблизу проїжджої частини, особливо кататися на санчатах з гірки.
Ø Переходьте дорогу лише в місцях, визначених дорожнім знаком «Пішохідний перехід».
Ø З автобуса, тролейбуса, трамвая, таксі виходьте першими, щоб дитина не могла впасти чи вибігти на дорогу.
Ø Не виходьте з дитиною з-за машини, з-за кущів, не глянувши попередньо на дорогу — це типова помилка, і не можна, щоб діти її повторювали.
Ø Спонукайте дитину до участі у ваших спостереженнях за ситуацією на дорозі: показуйте їй ті авто, які готуються повертати, їдуть з великою швидкістю.
Ø Під час подорожі залізничним транспортом дотримуйте всіх правил та уважно стежте за дітьми.
Пам’ятайте, що проїжджа частина є одним з головних місць
травмування дітей!

Обережно: вогонь та газ!
Щоб не допустити пожежі, потрібно виконувати правила пожежної безпеки та вчити цього своїх дітей:
Ø Тримайте сірники та легкозаймисті речовини в місцях, недоступних дітям.
Ø Не залишайте менших дітей без нагляду, особливо біля пожеженебезпечних джерел.
Ø Не дозволяйте дітям гратися з газовими приладами, постійно перевіряйте їх справність, чи не залишили їх увімкнутими.
Ø Не грійте приміщення газовою пічкою чи саморобними електрообігрівачами.
Ø Не сушіть речі над газовою пічкою.
Ø Навчайте дітей у разі виникнення пожежі, не ховатися, а відгукуватися на оклик, прикрити ніс та рот вологою серветкою. Навчайте дитину кликати на допомогу і користуватись телефоном.

Ø Не дозволяйте самостійно вмикати газові прилади, пояснюйте дітям небезпеку, яку вони несуть.
Ø Не дозволяйте самостійно вмикати електроприлади, використовуйте «безпечні розетки».
Ø Не допускайте перегляд телепередач, користування комп’ютером за відсутності дорослих.
Ø Не вмикайте електроприлади з пошкодженим дротом чи струмоприймачем.
Ø Не захаращуйте шляхи евакуації.
Ø Не зберігайте на балконі легкозаймисті речовини.
Ø Не влаштовуйте піротехнічних заходів з балкону та поруч з будинком.
Ø Навчайте свою дитину користуватись вогнем та дотримуйте правил пожежної безпеки.
Шановні батьки!
Ставтесь негативно до ігор дітей із вогнем!

Обережно: лід!
Ø Під час перебування на льоду в жодному разі не перевіряйте міцність криги ногою. Міцність льоду пропоновано перевіряти пішньою. Якщо після першого удару лід пробивається і на ньому з’являється вода, то виходити на лід не можна.
Ø Безпечним вважають лід (за температури повітря, нижчій від 0 °С):
·        для одного пішохода синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною не менше ніж 57 см;
·        для групи людей (масові переправи пішки) — товщиною не менше ніж 15 см, за масового катання на ковзанах 25 см;
·        для переправи вантажного автомобіля 3555 см, трактора
4060 см.
Ø Пересуваючись по льоду, треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні і підозрілі місця.
Ø Якщо лід почав тріщати, не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ноги від льоду.

Якщо ви провалилися під лід річки, то:
Ø  широко розкиньте руки по крайках льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою;
Ø намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги;
Ø вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і, отже, міцність льоду перевірена. Будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі;
Ø якщо на ваших очах на льоду провалилася людина чи дитина, візьміть дошку, палицю і повзіть на них, широко розкладаючи при цьому руки. До краю ополонки не підповзайте, киньте шарф (палицю). Потім, витягши людину на лід, повзіть від небезпечного місця.

Під час новорічних свят:
 Щоб свято не затьмарило лихо пожежі, а ще гірше втрата близької людини, необхідно дотримуватись правил безпеки:
Ø  Не залишайте поблизу ялинки свічки, бенгальські вогні.
Ø  Не прикрашайте ялинку ватою.
Ø  Перевіряйте справність новорічних гірлянд.
Ø  Уникайте забав з петардами, хлопавками, бенгальськими вогнями.
Ø  Стежте, щоб діти не бавилися біля ялинки, не брали до рук скляних ялинкових прикрас та дрібних предметів.
Ø  За святковим столом не дозволяйте дітям вживати неякісну, несвіжу, шкідливу для дітей їжу та спиртні напої.
Ø  Не залишайте дітей самих удома. Навчайте їх не йти на контакт з незнайомцями, не брати від них ласощі.

Особиста безпека дитини:
Ø Не залишайте дітей дошкільного віку самих удома, навіть на короткий час.
Ø Тримайте подалі від дітей мийні засоби, ліки, гострі та ріжучі предмети.


Ø Запобігайте формування в дитини навичок жорстокого поводження з тваринами. Не дозволяйте дражнити тварину.
Ø Не дозволяйте самостійно виходити на балкон та відчиняти вікна, поясніть дитині, яку небезпеку вони несуть.
Ø Дотримуйте правил цивільної оборони. У разі виникнення загрози виконуйте інструкції, які повідомляє ЗМІ.

Пам’ятайте!
Наш обов’язок оберігати життя дітей!
























ПАМ’ЯТКА
для учнів та батьків на осінні канікули
УЧЕНЬ! БЕРЕЖИ СЕБЕ!

1. Постійно дотримуйся правил дорожнього руху. Не влаштовуй ігри на проїжджій частині вулиці. 
2. Не грайся сірниками та іншими легкозаймистими предметами. Будь обережний з газом. Не вмикай його без дозволу батьків та без потреби. 
3. Не чіпай невідомі тобі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів, повідом дорослих. 
4. Будь обережний з електроприладами. Не вмикай їх без дорослих. Не торкайся оголених проводів. Виходячи з дому, перевіряй, щоб усі електропобутові прилади були відключені. 
5. Будь обережним біля водоймищ, не ходи по тонкому льоду. Не влаштовуй ігри поблизу водоймищ.
6. Виконуй правила протипожежної безпеки. Не грай з вогнем. Не розпалюй багаття. 
7. Не чіпай бездомних кішок та собак. Спілкування з ними призводить до нещасних випадків. 
Любий учень, дбай про своє здоров’я та життя!

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

1. Не залишайте дітей без догляду. Знайте, де і з ким бувають Ваші діти, чим вони займаються. 
2. Випускаючи дитину на прогулянку, нагадуйте їй про правила дорожнього руху, про правила поведінки в громадських місцях. 
3. Постійно нагадуйте про правила власної безпеки. 
Увага! Під час канікул відповідальність за життя та здоров'я дітей несуть батьки!

Шановні батьки, дбайте про здоров’я та життя Вашої дитини!






10.10.2018р.
Подяка 



Дякуємо нашим матусям за активну участь в організації виставки до Дня селища!


10.03.2018 р.

Запрошення до участі у конкурсі дитячого малюнку "Наше мирне небо"

Давайте залучимо наших дітей до творчості разом!
Заклади освіти, які організують участь своїх вихованців у проекті «Наше мирне небо» - отримають квитки на наймасштабніший авіаційний захід України – Харківский фестиваль авіації 8 вересня 2018 року та стануть учасниками розіграшу плазмового телевізору.

 Переможці та лауреати конкурсу отримають у подарунок польоти, цінні призи та будуть запрошені на творчі зустрічі, а їхні малюнки будуть експонуватися у виставкових центрах.      

Конкурс малюнків "Наше мирне небо"
28.05.2017 р.

безопасность детей летом консультация для родителей

Безпека дитини – першочергове завдання батьків, а в період канікул, коли дітвора часто надана сама собі, ця проблема стає надзвичайно актуальною. Обговоримо цю тему.
 У літній період маленькі хлопчики й дівчатка величезну кількість часу проводять на вулиці, де може виникати безліч небезпечних ситуацій, що тягнуть за собою заподіяння шкоди здоров’ю та життєдіяльності малюків. Саме тому влітку необхідно особливо уважно стежити за дитиною і розмовляти з ним на тему того, яких небезпек слід уникати під час прогулянки.

Пам’ятка для батьків з безпеки дітей влітку

Інформація для батьків з безпеки дітей влітку, яку доводить до мам і тат вихователь або дитячий психолог, також обов’язково повинна бути донесена до самого малюка в доступній для нього формі. Хоча зовсім маленької дитини ні за яких обставин не можна залишати на вулиці без нагляду, не завжди буває можливість забезпечити йому повний батьківський контроль.

Саме тому будь-який малюк, вирушаючи на вулицю, в ліс або до джерела води, повинен знати основні правила безпечної поведінки і по можливості дотримуватися їх. Основні тези консультації для батьків на тему того, як забезпечити своїй дитині максимально можливу безпеку в літній період року, зводяться до наступного:














  • Найбільшу небезпеку для дітей у літній період року представляє купання у річках, озерах та інших водоймах. Дитині будь-якого віку потрібно обов’язково пояснювати, що купатися і навіть заходити у воду без дорослих людей ні в якому разі не можна. Також ні за яких обставин не допускаються ігри у воді, оскільки будь-які необережні рухи малюків можуть нести в собі серйозну небезпеку. Діти, які не вміють плавати самостійно, повинні обов’язково використовувати надувні жилети, круги, нарукавники або матраци, але навіть при наявності цих пристосувань їм ні в якому разі не можна запливати надто далеко.














  • Ніколи не дозволяйте дитині їсти чи пробувати незнайомі гриби та ягоди, оскільки вони можуть виявитися отруйними.
  • Під час лісової прогулянки дитина повинна триматися поруч з дорослими. Якщо ж сталося так, що малюк відстав від супроводжуючих, він повинен залишатися на місці і голосно кричати. Батькам необхідно донести до свого чада, що саме в цьому випадку його буде найлегше знайти. Якщо ж дитина почне бігати по лісі, бігати і панікувати, шанси на його порятунок значно зменшаться.
  • Нарешті, хлопчиків і дівчаток слід захищати від негативного впливу сонячних променів. Так, в денний час дитина повинна перебувати на вулиці тільки в головному уборі, а відкриті частини тіла змащувати спеціальними кремами з високим рівнем захисту від ультрафіолету.

  • 28.04.2017 р.


          Сім’я — колиска духовного народження людини. Багатогранність стосунків між її членами, відкритість та безпосередність почуттів, які вони мають один до одного, численність різноманітних форм прояву цих почуттів, жива реакція на найдрібніші деталі поведінки дитини — все це створює максимально сприятливе середовище для емоційного та морального формування, для накопичення фактів та спостережень, що кристалізуються згодом у нову неповторну особистість. Звичайно, атмосфера родини більшою мірою визначається її моральними ідеалами, далекими та близькими цілями. Але окрім загальної емоційної та ідейної «платформи» існує ще і повсякденне (домашній побут), те, що ми називаємо сімейним духом.
         Пропоную Вам, батьки, провести тест на перевірку ваших відносин з дітьми.


    ТЕСТ «ВИ І ВАША ДИТИНА»
    Батькам пропонується відповісти на ряд запитань. Відповідь «так» оцінюється в 2 бали, «інколи» — 1 бал, «ні» — 0 балів.
       1. Чи вважаєте ви, що у вашій родині є взаєморозуміння з дитиною (дітьми)?
       2. Чи говорить з вами дитина по щирості, чи радиться з «особистих питань»?
       3. Чи цікавиться дитина вашою роботою?
       4. Чи знаєте ви друзів своєї дитини?
       5. Чи бувають вони у вас вдома?
       6. Чи бере участь дитина разом із вами у господарчих справах?
       7. Чи перевіряєте ви, як вона вчить уроки?
       8. Чи є у вас спільні з дитиною заняття та захоплення?
       9. Чи бере участь дитина у підготовці до родинних свят?
       10. Чи подобається вашій дитині відзначати власний день народження у родинному колі?
       11. Чи обговорюєте ви з дітьми прочитані книги?
       12. Чи говорите ви з дитиною про телевізійні передачі, фільми?
       13. Ви часто буваєте разом з дітьми на природі, у місті тощо?
       14. Чи буваєте ви разом з дітьми у театрах, цирку, на концертах, виставках, у музеях?
       15. Ви любите проводити відпустку разом з дітьми чи ні?
    Результати тестування:
       Більше 20 балів. Ваші відносини з дитиною можна вважати щирими і доброзичливими.
       20—10 балів. Ваші відносини з дитиною можна оцінити як задовільні, але недостатньо багатогранні та глибокі.
       Менше 10 балів. Ваші відносини з дитиною ґрунтуються на формальному піклуванні про неї. Необхідно шукати взаєморозуміння, інакше ризикуєте втратити духовний зв’язок із дитиною.



    РОЗПОДІЛ РОЛЕЙ ТА ЕМОЦІЙНА АТМОСФЕРА В СІМ’Ї
      
       Як розподілені ролі в родині? За якими ознаками? Якою є «ієрархія» ролей? Чи відповідає вона справедливості (тобто дійсній вагомості та значенню діяльності людини для всієї сім’ї у цілому), чи будується за іншими принципами? У кожній родині існують сили взаємного притягнення та взаємного відштовхування, і в цьому сплетінні інтересів та обов’язків міститься остання (але найважливіша для нас нині) постать — дитина.
       Постараймося ж усвідомити, як впливає на формування її почуттів та уявлень повсякденне життя сім’ї.
       Емоційний склад сім’ї відчувається сам по собі — як міра душевного здоров’я родини, як легка та добра атмосфера. При бажанні можна провести для контролю такий експеримент.
       Прослідкуйте за поведінкою своїх членів родини та запам’ятайте чи навіть запишіть, з якого приводу кожен із них протягом тижня проявив найсильніші емоції чи дві-три емоції, як завгодно. Що це було: роздратування з приводу пересоленої страви, радість від добре виконаної роботи, сварка на матеріальному ґрунті, порив гострого співчуття до когось, хто потрапив у біду? Потім складіть свої спостереження за місяць і «підведіть підсумки». Яких емоцій — позитивних чи негативних — отримала дитина більше?
       Подумайте! Це дуже важливо.
       Лише перевага позитивних емоцій над негативними (бадьорості, оптимізму, взаємної ніжності та дружби над сварками, смутком, нудьгою) створює те, що можна назвати родинним вогнищем. Воно збирає та згуртовує навколо себе людей, пов’язаних родинними зв’язками, воно зігріває, живить почуття, дає душі жаданий відпочинок. Сім’я при всіх властивих їй турботах, клопотах, можливих прикростях і навіть нещастях повинна зрештою приносити людині радість. Недарма Макаренко писав: «Хочете, щоб діти були хорошими,— будьте щасливими. Розірвіться на шматки, використовуйте всі свої таланти, ваші здібності, залучіть ваших друзів, знайомих, але будьте щасливі справжнім людським щастям». Для емоційного здоров’я родини важлива істинність та щирість почуттів, важливо, щоб учинок знаходився у гармонії з душевним станом. Показники цієї гармонії — ступінь напруженості почуттів, пропорційність реакції сутності справи, розумна стриманість та тактовність, відсутність фальшивих зовнішніх ефектів.

    ПРИВЧАЙТЕ ДІТЕЙ ДО ЕМОЦІЙНОЇ СТРИМАНОСТІ
       Дитину (а перед усім, зазвичай, самих себе) слід привчати до економного, стриманого проявлення почуттів. Якщо ви при дитині несамовито тискаєте та цілуєте її молодшого братика, якщо, вітаючи літню людину, фамільярно плескаєте її по спині, ви тим самим надаєте своєму синові чи дочці великий та вражаючий урок вульгарного оформлення добрих почуттів.
       Що ж гірше — нестача чи надлишок емоцій? Взагалі, погано і те, й інше. Але якщо обирати, то друге, певно, небезпечніше. Здорова емоційна атмосфера сім’ї народжує у дитини відчуття міцності буття, віру в майбутнє, очікування радісного, сонячного, захоплююче-цікавого життя.
       Батьки — інстинктивно чи свідомо — підтримують зазвичай оптимістичний настрій дитини, зміцнюють її впевненість, що якщо зараз їй добре, то згодом, у дорослому житті, стане ще краще. Правда, іноді доводиться чути: «Кому ти, окрім нас, потрібен?» або «Ось виростеш, дізнаєшся, почім фунт лиха!» Це недопустимо. Можна жорстоко ранити дитячу душу. Дитині властиві порив у майбутнє, віра у власний успіх. Не можна нищити цю віру. Тому в родині має жити чуття світлої перспективи, яке не затьмарює страх наступного дня. Лише в атмосфері позитивних емоцій може народитися оптимістичне устремління дитини.

    ВЧИМОСЯ ДОЛАТИ НЕГАТИВНІ ЕМОЦІЇ
       Як же долати розвиток негативних емоцій, які все ж таки виникають? Тут може бути два шляхи. Перший — уміння володіти собою, стримувати роздратованість, образу, непокору тощо. Це важлива наука — вчасно опанувати себе, не дати волі поганому настрою. Другий шлях більш глибокий та досконалий. У перспективі він відкриває дорогу до істинної духовної шляхетності та мудрості. Негативну емоцію не просто зупиняє власне або чуже «ні» — її змиває інша, більш сильна позитивна емоція. Процес цей передбачає наявність великої самосвідомості, самокритичності, широти погляду, вміння зрозуміти іншу людину та визнати за нею право на власну думку та на самостійність вчинків. Цей шлях неодмінно має допомогти вам порозумітися з дитиною, яка вже досягла підліткового віку і формує свої погляди, смаки, відчуття. Вони не завжди співпадають з вашими. Навчіться чути свою дитину, вміти її вислухати, осягнути, зрозуміти.

    КУЛЬТУРА ПОЧУТТІВ
       Справжня культура почуттів досягається при «перемиканні» внутрішньому. Якщо ти комусь заздриш — переведи заздрість у бажання добитися того ж. Із тобою чинять несправедливо — частина причини лежить у тобі самому, знайди її та знищ. Людина вчинила не так — не засуджуй згарячу, перевір об’єктивність своєї оцінки, зрозумій, чим вона керувалася, якщо потрібно, допоможи. Ти розсердився через дрібницю — соромся мізерності свого роздратування.
       До речі, про мізерність. Це відразлива та тяжка властивість дуже живуча завдяки тому, що має звичний у побуті синонім — «принциповість». Сучасний міщанин під будь-які свої претензії, під будь-яку сварку прагне підвести принципову основу. Ніколи не подавайте дітям навіть найменшого прикладу подібної «принциповості». Навчайте їх дивитися на речі ширше, бути великодушними. Одне із правил мізерної принциповості: «Як ти зі мною, так і я з тобою». Мабуть, вам не раз доводилося чути фрази, на кшталт: «Раз він так вчинив, то тепер можу і я вчинити так само…» або «Я б ніколи собі не дозволив, але після того, що він зробив…». Але якщо ти з хорошими — хороший, а з поганими — поганий, то який ти сам? Ніякий? Відображення чужих вчинків? Навчайте дитину бути вірним своєму «я», своїм власним уявленням про добро і зло. Вона має твердо засвоїти, що чиясь чужа нечесність, підлість, грубість не дає людині ніякого морального права бути такою ж у відповідь.

       Якщо ваш син чи дочка навчаться зневажати мізерність, вони не стануть потім дратуватися попусту, розтрачувати себе на дрібниці. Вони завжди зможуть співвіднести той чи інший досадний, докучливий факт із чимось більшим, тим, що має істинну цінність у їх житті, і дадуть йому тверезу оцінку. Якщо вони засвоять закони великодушності, негативні реакції на чиюсь поведінку, значно легше будуть переходити у більш сильні та загальні переживання. А це початок шляху, що приводить людину до усвідомленої моральної висоти. 


    27.05.2016 р.



    Шановні батьки!
    Пам'ятайте, що літні канікули для дітей - це можливість набратися свіжих сил, оздоровитися, закріпити набуті знання і використовувати їх у домашніх умовах. Звертаємо увагу на організацію відпочинку Вашої дитини  під час канікул. Приділяйте, будь ласка, більше уваги своїй дитині. Залучайте до виконання домашніх обов’язків. Тримайте під контролем проведення дозвілля сина (доньки) за межами дому у вечірній час.
    Пам'ятка безпечної поведінки під час літніх канікул для учнів
    Ось і розпочинаються літні канікули. Як завжди, кожен з нас проведе їх по-різному. Подорожі, екскурсії, море, гори, походи, багато друзів - все це чекає на вас влітку. Бажаємо усім гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок! 
           Але також закликаємо Вас завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований:
    Ø      Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.
    Ø      Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.
    Ø      Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.
    Ø      Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.
    Ø      Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.
    Ø      Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.
    Ø      Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.
    Ø      Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.
    Ø      Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.
    Ø      Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.
    Гарних вам канікул!


    Пам`ятка з техніки безпеки на літніх канікулах
     1. Правила дорожнього руху
    •  Ходити тільки по правiй сторонi тротуару;
    •  дорогу переходити не поспiшаючи;
    • не можна переходити дорогу навскіс;
    •  переходячи дорогу слiд подивитися налiво, дiйшовши до середини  зупинитися i подивитися направо;
    •  якщо не встигли перейти вулицю i рух транспорту почався, слiд  зупинитися на серединi вулицi i зачекати, поки рух припиниться;
    •  якщо немає тротуарiв, слiд триматися лiвого боку дороги, тобто йти  назустріч транспорту, що рухається.
     2. Правила електробезпеки
    •  Під час вимикання електроприладiв забороняється витягувати вилку з  розетки за шнур;
    •  категорично забороняється користуватися електроприладами, в яких знайдено несправнiсть;
    •  не торкатися мокрими руками електроприладiв, якi знаходяться під  напругою;
    Пам’ятайте: зовнiшнiми ознаками несправностi електропроводки або приладiв є специфiчний запах пiдгораючої iзоляції, з’явлення іскри, перегрівання штепсельних розеток i вилок.
     3. Вибухонебезпечні предмети
    • До виявлених вибухонебезпечних предметiв нi в якому разi не можна торкатись, перекладати, розряджати, зберiгати;
    • забороняється використовувати снаряди для розведення вогню;
    • не можна збирати, здавати снаряди в металобрухт;
    • виявивши вибухонебезпечнi предмети, необхiдно термiново повiдомити мiлiцiю, школу, вiйськкомат.
     4. Правила протипожежної безпеки
    • Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в спекотну погоду;
    • гра з вогнем — одна з причин пожежi;
    • дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в турпоходi.
     5. Правила поведiнки на водi
    • Купатися можна тiльки в сонячну безвiтряну погоду при температурі повiтря не нижче 20—250 С i води — не менш нiж 18—200С;
    • купатися дозволяється тiльки в спецiально вiдведених мiсцях;
    • забороняється заходити у воду глибше, нiж по пояс, людинi, яка не вмiє плавати;
    • не запливайте за знаки огорожi акваторiї пляжу;
    • грубi iгри та пустощi у водi небезпечнi для життя;
    • не забруднюйте воду та берег;
    • не подавайте хибних сигналiв тривоги;
    • не користуйтесь надувними матрацами, катерами та iншими предметами, якi не призначенi для плавання.
      6. Правила культури поведінки (правила в громадських місцях)
    • Завжди прагнiть бути культурною людиною; 
    • поступайтеся мiсцем людям похилого вiку;
    • поважайте старших, не будь грубим;
    • не гуляйте пiзнiше 21 години;
    • не сидiть цiлодобово бiля телевiзора, комп’ютера;
    • бiльше читайте художньої лiтератури.
     7. Категорично забороняється
    • Ходити на територiї новобудов;
    • купатися без догляду дорослих;
    • розводити вогнище в лiсi, поблизу лiнiй електропередач;
    • iздити на велосипедi на тiй частинi дороги, де рухається транспорт.
      8. Суворо дотримуйтесь правил:
    • дорожнього руху;
    • користування газовими, електричними приладами;
    • поведiнки дiтей на водi;
    • користування пасажирським лiфтом;
    • протипожежної безпеки.

    Гарного вам відпочинку!




    20.02.2016 р.

    Готуємось до батьківських зборів
         Березень 1-5 кл.  Роль сім'ї у зміцненні здоров'я, нервової системи, підвищенні працездатності дитини. Допомога учню в організації систематичних занять фізкультурою та спортом. Особиста гігієна дитини шкільного віку, профілактика захворювань. Взаємозв'язок фізичного виховання з розумовою роботою школяра, трудовим і естетичним вихованням дитини.
    18.02.2016 р.  
    ЯК ВБЕРЕГТИ ДИТИНУ ВІД ГРИПУ

         З настанням холодного сезону у багатьох батьків з'являються причини для хвилювань - як уберегти дитини від грипу та інших вірусних захворювань? Вважається, що легше ці захворювання попередити, ніж лікувати. І батьки задаються цілком резонним питанням: що потрібно зробити, щоб малюк залишився здоровим.


    Вам знадобиться

    • - захисна маска або марлева пов'язка;
    • - вітаміни;
    • - імуностимулюючі препарати.

    Інструкція

    1

    Перед тим як відправити дитини в школу, дитячий сад або просто на вулицю, змастіть йому ніздрі оксоліновою маззю. А по поверненні додому потрібно змити мазь за допомогою дитячого мила. Використовуйте цей засіб тільки якщо дитина відправляється в місця скупчення людей. Постійне використання оксолінової мазі може тільки нашкодити. Також промивайте малюка спреями на основі морської води.

    2

    Уважно слідкуйте за тим, як і в що одягнений ваша дитина. Не допускайте переохолодження, саме цей фактор часто призводить до виникнення захворювань.

    3

    В небезпечний період якнайчастіше обробляйте руки будь-яким спиртовмісним засобом для рук або просто мийте їх з милом, особливо після чхання або кашлю. Під час чхання або кашлю користуйтеся паперовими серветками, а після - неодмінно ретельно утилізуйте їх.

    4

    Одягайте марлеву маску, або будь-які інші захисні одноразові пов'язки під час епідемії грипу, коли дитина знаходиться в громадських місцях.

    5

    Слідкуйте за тим, щоб кімнати житлового приміщення постійно провітрювалися, по можливості проводите кварцування, особливо якщо в будинку хтось із членів сім'ї вже захворів грипом. В цьому випадку хворого найкраще ізолювати і дотримуватися необхідних правил гігієни.

    6
    Попередньо порадившись із педіатром, проводите специфічну профілактику дитині, особливо якщо у нього знижений імунітет. Включайте в щоденний раціон харчування вашого малюка продукти, що містять вітаміни і зміцнюють імунітет: зелена цибуля, часник, апельсини, щодня - чай з медом і лимоном. Можна пити настої, містять корінь солодки, ехінацеї. Ще в теплий період можна пропити вітаміни, рослинні препарати, що підвищують імунітет. Однак найбільш ефективним методом профілактики грипу є своєчасна вакцинація.


           Батьківський комітет 1 - А класу


    1. Котляр Тетяна Василівна
    2. Сєрікова Тетяна Леонідівна
    3. Пацюк Олеся Ігорівна
    4. Васильєва Олена Іванівна
    5. Ішуніна Ольга Василівна

                                  Батьківський актив 1 - А класу
    1. Головата Інна Олександрівна
    2. Козуб Катерина Олегівна






    Вплив сім’ї на становлення особистості дитини



    Сім’я – є однією з найдавніших і стійких соціальних спільностей.Все, що є в нашому характері, все, що ми беремо з собою в своє доросле і самостійне життя, – закладено в нас перш за все в сім’ї, в години сімейного спілкування, сімейного дозвілля. Звичайно, світ людини формують і школа, і вулиця, і театр, і книга... Але саме сім’я є тим первинним середовищем, де проходить становлення особистості. Саме в сім’ї йде непростий процес виховання громадянських переконань, вимогливості до себе і до інших, милосердя і співчуття до людини.

    Спілкування з найближчими людьми духовно звеличує нас, зміцнює віру в себе, впевненість в правильності вибраної життєвої позиції, всиляє життєвий оптимізм, відкриває в людині кращі душевні якості.

    «Нащо клад, коли в сім’ї лад»

    Нерідко люди говорять: "Дивіться, ніяких спеціальних цілей сім’я не ставила, а діти виросли прекрасні". Гадаємо, нічого випадкового тут немає. Мабуть, батьки жили не заради дітей або заради себе, а жили всі разом цілеспрямованим і радісним життям маленького колективу, де всі люблять одне одного, ніхто нікому не зобов’язаний, а панує атмосфера взаємодопомоги, тепла, справжньої турботи. Це і є по-справжньому добрий педагогічний клімат, і діти, які ростуть у таких сім’ях, не можуть бути егоїстами, неробами.

    Засоби сімейного виховання:

    а) вплив атмосфери сімейного життя, її трудового укладу, громадянської зрілості, культури взаємовідносин;

    б) використання трудових традицій сім’ї;

    в) організація життя дитини в сім'ї: режим, обов’язки, вимоги, участь дітей в домашній роботі, піклування про-навчальну діяльність школяра;

    г) організація дозвілля дітей.

    Труднощі і недоліки виховання дітей у сім’ї:

    а) неповна сім’я;

    б) погані житлові умови;

    в) недостатнє матеріальне становище;

    г) невміння батьків знаходити адекватні вікові дитини прийоми і методи виховання;

    д) неузгодженість виховного впливу дорослих членів сім’ї.

    Особливо велику роль відіграє сім’я у вихованні почуттів дитини. Повсякденні життєві ситуації, що виникають у сім’ї, багатогранність взаємин між членами сім’ї, щирість почуттів і різноманітні форми їх вияву, зацікавлена реакція на найдрібніші деталі поведінки дитини — все це створює найсприятливіші умови для емоційного і морального розвитку, підготовки дітей до самостійного виконання у майбутньому функцій батька чи матері, які в ніяких інших обставинах, крім сім’ї, створити неможливо.

    Умови успішного виховання дітей в сім’ї Що означає здоровий мікроклімат? Його не виміряєш жодним приладом, як ніякий термометр не визначить сердечного тепла. Але він існує не в нашій уяві, а в мільйонах сімей.
    Ми думаємо, що добрі сімейні взаємини зовсім не виключають розбіжностей думок, сутичок. Але в гарній, дружній сім’ї вони розв’язуються без роздратувань, без приниження людської гідності дорослих і дітей, за будь-яких обставин тут не буде крику, взаємних образ, люди поважатимуть думку одне одного, цінуватимуть авторитет батька і матері, дідуся і бабусі.
    Тон сімейного життя – це наслідок дії багатьох факторів: морального рівня батьків, характеру взаємин між членами сім’ї, культури домашнього побуту, організованості сімейного колективу, його традицій тощо [10].
    Педагогічний клімат багато в чому визначається нашою любов’ю до дітей. Як любити дітей? Багато пристрасних, переконливих слів написано з цього приводу. Про це писатимуть і наступні покоління, адже "людину ми творимо любов’ю – любов’ю батька до матері і матері до батька, любов’ю батька і матері до людей. Відразу видно дитину, в якої батьки глибоко, сердечно, красиво, віддано люблять одне одного. У цієї дитини мир і спокій в душі, глибоке душевне здоров’я, щиросерда віра в добро, віра в красу людську,
    Віра в слово, тонка чутливість до тонких засобів впливу – доброго слова і краси. Так писав про найважливіший стрижень батьківської педагогіки В.О. Сухомлинський. Любов до дітей – величезна перетворююча сила. Але вона може бути і головною причиною невдалого виховання дітей, коли до них не ставляться розумні вимоги. Таку любов у народі називають "сліпою". Деякі батьки вбачають любов до дітей у тому, щоб віддати їм найкращий шматок, створювати для них за будь-яку ціну найліпші умови.
    У свій час Януш Корчак, говорячи про таке ставлення батьків до дітей, з обуренням писав: "Отже, все дозволити? Нізащо: з нудьгуючого раба ми зробимо знудженого тирана. А забороняючи, ми як-не-як гартуємо волю, хоча б у напрямі самоприборкання і самообмеження. І це хоч чогось та варте, хоча б як однобічна підготовка до життя. Дозволяючи ж дітям "усе", догоджаючи їхнім забаганкам, остерігаймось, щоб не придушувати справжніх бажань. Там ми ослаблювали волю, тут її отруюємо".
    Зустрічаються і такі сучасні сім’ї, у яких діти відчувають дефіцит батьківської любові. Це зовсім не означає, що в цих сім’ях діти занедбані, що їм не купують іграшки, смачну їжу. Навпаки, вони можуть мати все, що потрібно для нормального фізичного і розумового розвитку, але не відчувати уваги, тепла, довір’я батьків.
    Їжа, одяг і сон самі по собі не можуть породити в дітей почуття любові і вдячності. Відмовляться батьки утримувати своїх дітей, про них потурбується держава.
    Найважливіше і найважче у ставленні до дітей – знайти міру, щоб ніжність не перетворилася в пестощі, розумні вимоги – у суворий педантизм, щоб турбота про комфорт не сформувала в дітей споживацькі погляди.  А.С. Макаренко застерігав батьків: "Єдина дитина дуже скоро стає центром сім’ї. Піклування батька і матері, зосереджені на цій дитині, звичайно перевищують корисні норми". Щоб виховання однієї дитини в сім’ї було повноцінним, слід будувати взаємини так, щоб малюк не помічав надмірної уваги до себе, не звикав, що все найкраще тільки йому. Батьки повинні уникати непотрібних примовлянь: "Ти ж у мене один єдиний, ти ж для мене все на світі..." Зростаючи у такій атмосфері, маленький школяр швидко усвідомлює свою виключність, і для безвільних батьків може стати малим тираном. Спокійна, трудова атмосфера взаємної турботи, вимогливості дозволить і в однодітній сім’ї виховати прекрасних чуйних дітей.
    Говорячи про тон сімейного життя, не можна забувати про чуйне ставлення до найстарших членів родини – бабусі й дідуся.
    Однією з найважливіших якостей батьків-вихователів є вміння спостерігати. Не просто дивитись на дитину і прискіпливо наглядати за нею, а уважно і доброзичливо придивлятись до її поведінки, помічати зміни настрою, прагнути об’єктивно зрозуміти мотиви вчинків, не робити поспішних висновків, а узагальнювати в думці результати багатьох спостережень.
    Спостережливі батьки швидко помічають зміну внутрішнього стану дитини, відчувають її реакцію на слово, вчинок, подію. А все це має велике значення для взаєморозуміння.
    Бути спостережливим і уважним до дитини зовсім не означає, що треба слідкувати за кожним її кроком, постійно вимагати, щоб вона обов’язково вам звітувала. Це буде ускладнювати взаємини з дитиною і з часом викличе в неї негативне ставлення до батьків. Довідуватись про все, чим живе малюк, найкраще у невимушеній розмові, яка виникає випадково.
    Не тільки в дорослих, а й у дітей є право на свій внутрішній світ, і батьки, спілкуючись з ними, повинні завжди пам’ятати про це.
    Інколи, розмовляючи з батьками про необхідність чуйності й тактовності в поводженні з малюками, чуємо категоричну відповідь: "Дитина в такому віці ще й не знає, що таке такт". Справді ваш син чи донька не знає, що таке такт, але добре відчуває, якщо дорослі перейшли міру тактовності.
    Неодмінною ознакою педагогічної культури батьків є їхнє вміння володіти словом – "найтоншим інструментом людського виховання". Скажемо відверто, небагато дорослих уміють розмовляти з дітьми. Одні батьки єдино можливим вважають повчальний тон; інші – будь-яку провину різко засуджують; деякі – засвоюють поблажливо-іронічну манеру.
    Як саме розмовляти? Ні в якому разі не починати з грубих, різких слів, з "остаточних" висновків: "Я все знаю! Це ти винний!" Діти в таких випадках або затято мовчать, або вперто заперечують. Злість, роздратування, вплив поганого настрою найбільше позначаються на тоні розмов. Здавна відомий вислів "Крик – ознака безсилля". Якщо у вашій родині спілкування, на превеликий жаль, відбувається на підвищених тонах, крик став для дитини звичним, то незабаром настане той страшний час, коли у відповідь на свій крик ви почуєте з дитячих вуст грубі, жорстокі слова. Криком, бійкою, придушенням активності дитини ніколи не виховати справжню людину, а роз’ясненням, переконанням, гумором, особистим прикладом можна не тільки виховувати, а й перевиховувати педагогічне занедбаних дітей. Звичайно, у кожної сім’ї будуть свої прийоми виховання : де тверде слово, де послідовні докази, а де й жарт.
    Не менш важливими у розмові е інтонація, жести, міміка. Справжній вихователь, писав А.С. Макаренко, коротку фразу "Іди сюди" повинен вимовляти з 15-20 відтінками. І в сім’ї дозвіл та заборона мають бути не лише вмотивованими, а й виявлятися в різних формах та інтонаціях. Наприклад, заборона може звучати як вимога, наказ, розпорядження, попередження, догана, вказівка, рекомендація, осуд, повчання, наполягання, докір, пропозиція і т.п.
    Цікаво, як англійський драматург Бернард Шоу підкреслював силу живого слова: "Є п’ятсот способів сказати слово "так" і п’ятсот способів сказати слово "ні". Усі батьки вимагають, щоб діти слухались, поважали, а от вислухати дитячі розмови і виправдовування вміють далеко не всі люблячі батьки. Особливо тягнуться до розмов з батьком чи матір’ю діти 7-10 річного віку, та часто вони чують у відповідь: "Усе це дурниці", "Так-так, ти ніколи не винний..." Чи варто тоді дивуватися, що в підлітків і старших учнів нерідко згасає інтерес до батьків, як цікавих співрозмовників.
    Молодші школярі в усьому прагнуть до наслідування. Для них не може бути нічого кращого, як мати перед очима прекрасний взірець. Мабуть, немає батьків, які б не розуміли цього. Але в щоденному житті доводиться частенько бачити, як малюк не в силах розібратися, чому мати забороняє те, що робить сама, чому батько говорить одне, а робить інше. "Все моральне виховання дітей, – твердив Л.М. Толстой, – зводиться до морального прикладу. Живіть добре, або хоч намагайтеся жити добре, і ви в міру ваших успіхів у доброму житті добре виховаєте дітей... Люди найбільш сприятливі до наслідування в дитячому віці. Ось чому першим принципом виховання є: виховуй сам себе; і перше правило, яке треба виконувати, щоб оволодіти волею дитини, – оволодіти своєю".
    Найкращим висновком будуть переконливі слова А.С. Макаренка: "Найбільш правильні, розумні, продумані педагогічні методи не дадуть ніякої користі, якщо загальний тон вашого життя поганий. І навпаки, тільки правильний загальний тон підкаже вам і правильні методи поводження з дитиною і насамперед правильні форми дисципліни, праці, свободи, гри... і авторитету".
    Важливою умовою успішного виховання дітей є авторитет батьків. Під авторитетом батьків слід розуміти вплив батька і матері на дітей, заснований на повазі і любові до батьків, до їх життєвого досвіду.
    Розрізняють такі види авторитету:
    Авторитет придушення. Особливо страждають ним батьки. З будь-якого приводу такий батько сердиться, підвищує голос, а нерідко хапається і за ремінь. При такому батьківському терорі положення матері в сім’ї зводиться до нуля, діти виростають або затурканими, безвільними, або самодурами, які мстять за своє пригнічене дитинство.
    Авторитет чванства – батьки вихваляються своїми заслугами на кожному кроці, високомірні у стосунках з іншими людьми. Як правило, діти починають чванитися перед своїми товаришами: "Я скажу своєму батькові, він тобі дасть" або "А ти знаєш хто мій батько?" і т.п. При такому авторитеті діти виростають хвастливими, не вміють самокритично віднестись до своєї поведінки.
    Авторитет педантизму – батьки тримають дітей в покорі на наказах, розпорядженнях. В сім’ї не радяться з дітьми, не рахуються з їхніми думками. Діти з таких сімей не вміють проявляти самостійність, ініціативу, постійно чекають розпорядження дорослих або чинять опір вимогам дорослих.
    Авторитет резонерства, при якому батьки буквально заїдають дитяче життя безкінечними повчаннями і напутливими розмовами. З будь-якого приводу батьки починають довгі і нудні розмови, іноді одні і ті ж. Діти звикають до них, не реагують на них, часто оздоблюються і перестають слухати та поважати батьків.
    Авторитет любові – найрозповсюдженіший вид помилкового авторитету. Багато батьків впевнені: щоб діти слухали, потрібно, щоб вони любили батьків. А як це заслужити? Необхідно показати дітям свою батьківську любов, думають вони. Для цього батьки без всякої міри говорять ніжні слова, цілують дітей, пестять. В такому середовищі в дітей виховується сімейний егоїзм. Дитина скоро починає розуміти, що батька і маму можна легко обдурити, все в них випросити, показавши як ти їх любиш. В таких сім’ях виростають люди з холодним серцем. Терплять від такого виховання в першу чергу самі батьки.
    Авторитет доброти, де дитяча слухняність купується добротою батьків, їх поступливістю, м’якістю. Батько і мама виступають перед дитиною як добряки, які все дозволяють, нічого для неї не жаліють. Батьки бояться конфліктів в сім’ї, вони за мир навіть з великими жертвами. В такій сім’ї діти дуже швидко починають командувати батьками.
    Авторитет підкупу – найаморальніший авторитет, коли слухняність дитини купується подарунками і різними обіцянками. Особливо важкі наслідки такого авторитету в сім’ях, де немає злагоди між батьком і мамою, де виникла конфліктна ситуація. В таких сім’ях батьки задобрюють дитину з метою перетягнути її на свій бік. Дитина користується цим, але поступово перестає поважати і батька, і маму. Виростає людина, яка нічого не зробить за власним бажанням, яка навчена пристосовуватись, бути там, де більше платять, де вона буде мати більше зиску.
    Яким повинен бути справжній батьківський авторитет, на якій основі він повинен будуватися? На це питання відповів А.С. Макаренко, життя підтвердило справедливість його висновків: "Головною основою батьківського авторитету тільки і може бути життя і праця батьків, їх поведінка".
    Таким чином, основний зміст авторитету старших в сім’ї полягає в тому, що батьки своїми думками, працею дають дітям гідний приклад поведінки, поряд з дитиною знаходиться людина, якою вона "дорожить, гордиться як зразком моральності".
    Наведемо принципи створення батьківського авторитету:
    - ставлення до дітей не повинно бути авторитарним і деспотичним;
    - вияв батьківської любові не повинен бути надмірним, бо це тільки завдає дітям шкоди;
    - батьки мають бути для дітей прикладом у всьому;
    - до кожної дитини потрібно здійснювати індивідуальний підхід;
    - треба любити дітей, поважати їх гідність, бути справедливими і тактовними у стосунках з ними;
    - як би не були батьки завантажені, вони повинні знаходити час для сердечного спілкування з дітьми, яке не можна нічим замінити;
    - батькам важливо пам’ятати своє дитинство – тоді зрозумілішими будуть власні діти, те, що викликає у них повагу до дорослих.
    Отже, найголовнішими умовами успішного сімейного виховання ми вбачаємо:
    а) сім’я — міцний і дружний колектив;
    б) інтереси членів сім’ї перебувають у гармонійній єдності з інтересами суспільства;
    в) повна сім’я — важлива умова успішного виховання дітей;
    г) єдність вимог з боку батька і матері;
    д) наявність у батьків почуття відповідальності за виховання дітей;
    е) дотримання батьками норм і правил співжиття;
    є) атмосфера взаємного довір’я, дружби, доброзичливості;
    Діти уважно придивляються до поведінки батьків. Перші уявлення про справедливість, честь, обов’язок дитина дістає не стільки зі слів батьків, скільки з спостережень за їхніми вчинками. Тому поведінка батьків, їх свідомість і відповідальність, життєве кредо і є головним фактором успішного виховання дітей. В сім’ї в процесі спілкування дітям передається світогляд батьків. Батьки щоденним особистим прикладом прививають дітям свої стереотипи свідомості і поведінки, до чого і зводиться суть всякого виховання.


     
     







    Поради батькам дітей різного віку.



             Чи можна виховати в дитині самостійність і як це зробити? Які помилки допускають батьки і як їх уникнути? У цих складних питаннях допоможе розібратися психолог.


     Що таке самостійність?


             Зазвичай батьки починають замислюватися про самостійність своєї дитини, коли той починає ходити до школи. Проте починати виховувати це якість потрібно набагато раніше - і чим раніше, тим більших успіхів можна досягти.


             Перш ніж говорити про те, як же виховувати в дітях самостійність і коли необхідно це робити , потрібно визначитися з тим, що це таке. Відповідь на питання, що ж таке самостійність, буде різним, залежно від віку дитини.


             Зазвичай самостійність розуміють приблизно так: "це вміння людини особисто, без сторонньої допомоги управляти і розпоряджатися своїм життям ";" це вміння самому приймати рішення і нести відповідальність за їх наслідки "; тощо. Але всі ці визначення практично не застосовні до маленьких дітей - 2-3-х років або дошкільнятам, хоча і в них ми можемо спостерігати деякі навички самостійності. Якщо говорити про маленьких дітей, то до них більш прийнятно використовувати наступне визначення самостійності: "це здатність себе зайняти, здатність чимось займатися самому якийсь час, без допомоги дорослих".


     Фахівці визначають самостійність таким чином:

       вміння діяти за власною ініціативою, помічати необхідність своєї участі в тих чи інших обставин; 



       вміння виконувати звичні справи без звернення за допомогою і контролю дорослого; 



       вміння усвідомлено діяти в ситуації заданих вимог та умов діяльності; 



       вміння усвідомлено діяти в нових умовах (поставити мету , врахувати умови, здійснювати елементарне планування, отримати результат); 



       вміння здійснювати елементарний самоконтроль і самооцінку результатів діяльності; 



        вміння переносити відомі способи дій в нові умови. 



    Самостійність розвивається поступово, і починається цей процес досить рано. Давайте відзначимо найбільш важливі етапи та вікові періоди для становлення цього найважливішого людської якості.

     Етапи становлення


             Перш за все, це ранній вік. Вже в 1-2 роки у дитини починають з'являтися перші ознаки самостійних дій. Особливо яскраво прагнення до самостійності проявляється в 3 роки. Існує навіть таке поняття, як криза 3-х років, коли дитина раз у раз заявляє: "Я сам!". У цьому віці він все хоче робити сам, без допомоги дорослого. Але на цьому етапі самостійність є лише епізодичною характеристикою дитячої поведінки.

             До кінця цього періоду самостійність стає відносно стійкою особливістю особистості дитини.


     Підлітковий вік - коли дитина відділяється від ; батьків, прагне до незалежності, самостійності, "хоче, щоб дорослі не лізли в його життя".


    Як бачимо, передумови розвитку самостійності складаються в ранньому віці, однак лише починаючи з дошкільного віку , вона набуває системність і може розглядатися як особливе особистісне якість, а не просто як епізодична характеристика дитячої поведінки.


             До кінця підліткового віку при правильному розвитку самостійність формується остаточно: дитина не просто уміє що- щось робити без сторонньої допомоги, але і брати відповідальність за свої вчинки, планувати свої дії, а також себе контролювати і давати оцінку результатам своїх дій. Підліток починає усвідомлювати, що самостійність не означає повної свободи дій: вона завжди утримується в рамках прийнятих у суспільстві норм і законів, і що самостійність - це не будь-яка дія без сторонньої допомоги, але дія свідоме і соціально прийнятне.


             Наші рекомендації

     Якщо говорити про виховання самостійності, то, виходячи з різних вікових етапів, можна дати наступні рекомендації батькам.


             Ранній вік

     Необхідно пам'ятати, що не потрібно виконувати за дитину те, що він може зробити сам. Якщо дитина вже навчився, наприклад, є чи одягатися без допомоги дорослого, то дайте йому можливість робити це самостійно! Звичайно, Ви можете одягнути дитину швидше, ніж він зробить це сам, чи нагодувати його, не забруднивши одяг і все навколо, але тоді Ви будете заважати зростанню самостійності дитини.

             Слід допомагати дитині тільки в тому випадку, якщо він сам просить дорослого про допомогу. Не потрібно втручатися в діяльність дитини тоді, коли він чимось зайнятий, якщо він не просить Вас про це. Звичайно, дорослі часто краще розуміють, як виконати ту чи іншу дію, але важливо дати можливість дитині знайти рішення самостійно! Нехай він вчиться осягати якісь речі сам і робити маленькі відкриття. Але батькам при цьому слід бути розумними! Якщо дитина робить щось, що представляє небезпеку для нього, то слід, звичайно ж, захистити його від цього, навіть якщо він не просить про це.

     Потрібно всіляко заохочувати прагнення до самостійності.

     У цьому віці дитина дуже часто повторює: "Я сам!". Важливо не перешкоджати йому в цьому прагненні (звичайно, в межах розумного), всіляко стимулювати його спроби самостійних дій. Дуже часто батьки на невмілі спроби свого чада щось зробити самостійно реагують так: "Не заважай!", "Відійди", "Ти ще маленька, не впораєшся, я сам (а) все зроблю" і т . д. Намагайтеся давати дитині можливість спробувати свої сили. Хоче він помити підлогу, - дайте йому відерце і ганчірку. Вам буде потрібно потім усього кілька хвилин, щоб непомітно прибрати за ним калюжі, що утворилися в результаті його праці, але зате в дитини будуть формуватися навички не тільки самостійності, але й працьовитості. Хоче він попрати свій носовичок? Дозвольте йому зробити це. Нічого страшного, якщо потім Вам доведеться перепрати його, адже в даний момент не так важливий кінцевий результат. Підтримуйте дитину і схвалюйте його дії - адже він так має потребу в цьому. Головне не робити предметом глузувань його невмілі спроби. Адже від малюка деколи потрібно дуже багато зусиль для того, щоб зробити те, що дорослій здається простим і нескладним. Якщо у дитини щось не виходить, можна делікатно пояснити йому помилку і обов'язково підбадьорити, допомогти йому повірити в те, що у нього обов'язково все вийде.


     Дошкільний вік

    У цьому віці непогано давати дитині можливість самостійно вибирати те, що він сьогодні надіне. Але при цьому варто не забувати, що дитині потрібно допомогти з вибором. Йому потрібно пояснити, наприклад, що зараз осінь, дощі, прохолодно на вулиці, тому літній одяг треба відкласти до весни, а от з осінніх речей він може вибрати, що йому більше до душі. Можна також починати разом з дитиною робити покупки в магазині і враховувати його вибір.

     Але, мабуть, головне завдання дорослого - привчити дитину до думки, що для нього, як і для всіх в сім'ї, існують певні правила і норми поведінки, і він повинен їм відповідати. Для цього важливо закріпити за дитиною постійне доручення, відповідне її віку. Звичайно, можливості дитини в дошкільному віці ще дуже невеликі, але все-таки вони є. Навіть найменша дитина 2-3-х років, а тим більше дошкільник, в стані прибрати, наприклад, свій куточок з іграшками. Також обов'язком дошкільника в сім'ї може стати поливання кімнатних рослин, допомогу у накритті обіднього столу (розкласти серветки, столові прилади, поставити хліб і т.п.), допомога у догляді за домашнім вихованцем і ін

    Не слід захищати дитину від проблем: дозволяйте йому зустрічатися з негативними наслідками своїх дій (або своєї бездіяльності).

             Виховання самостійності передбачає також формування в дитини вміння знайти самому собі заняття і якийсь час займатися чим-то, не залучаючи до цього дорослих.

             Основною помилкою дорослих у вихованні дитячої самостійності є, частіше всього, гіперопіка дитини і повне усунення від підтримки його дій.


    Підлітковий вік

    Батькам дітей-підлітків доводиться вчитися "відпускати" своїх дітей, позбуватися від звички керувати їхнім життям. Відомі зарубіжні фахівці по роботі з батьками підлітків, подружжя Байярд рекомендують використовувати програму з трьох кроків, яка допомагає дитині стати більш самостійним і відповідальним.

             Перший крок: необхідно скласти повний список того, що зачіпає, турбує Вас у поведінці Вашої дитини. Потрібно написати те, що турбує і зачіпає саме вас, а не сім'ю в цілому або інших людей.

             Другий крок: коли список буде готовий, необхідно виділити те, що має певні наслідки для дитини, але ніяк не впливає на Вас. Припустимо, Вас турбує те, що підліток не хоче вчитися далі в школі, а після 9-го класу планує піти в коледж, а Вам дуже хочеться, щоб він став дипломованим фахівцем і мав вищу освіту. Але це впливає, перш за все, на життя Вашої дитини. Виключайте ці пункти зі свого списку і включайте їх в перелік того, що має турбувати тепер вашої дитини. Але ви можете залишити в списку ті пункти, які мають відношення безпосередньо до Вас. Наприклад, Ваша дитина стала гірше вчитися, скотився на трійки, хоча раніше був хорошистом. Це, перш за все, його справа, за яку йому доведеться нести відповідальність. Але якщо через це Вас викликають до школи, і вам доводиться вислуховувати різні неприємні речі про його навчанні та поведінці, то це стосується і Вас теж.

             Третій крок. Тепер у вас є перелік тих вчинків дитини, які впливають на Ваше життя. Ось з ними і треба працювати. Для цього, по-перше, відмовтеся від власної відповідальності за ці пункти. По-друге, виробіть у себе довіру до того, що ваша дитина може сам приймати правильні рішення у всіх цих випадках. Дайте дитині зрозуміти і відчути це вашу довіру.





    Рекомендації для батьків у вихованні дитини
    РОДИННО-СІМЕЙНЕ ВИХОВАННЯ

    Де згода в сімействі, де мир
    і тишина, щасливі там люди,
    блаженна сторона.
                    І.П.Котляревський


             Родина – це природний осередок найглибших людських почуттів, де дитина засвоює основи моралі серцем і душею, коли розвиваються почуття доброти, чуйності, любові до всього живого. Батьки – головні природні вихователі дитини. Основний чинник у формуванні особистості – це виховний клімат сім¢ї. Рідна домівка – не тільки місце притулку, дах над головою, а й родинне вогнище, місце захисту від життєвих негараздів.
            
    Рекомендації батькам :
    1.     Виховує все: люди, речі, явища, але на першому місці батьки і педагоги.
    Учити жити – це значить передати із серця в серце моральні багатства. І передає ці багатства той, хто з колиски пестить дитину, хто дбайливою рукою підтримує її перший крок, хто веде її за руку першою стежинкою життя. Це мати, батько і вчитель.
    2.     Виховання починається із дня народження.
    Перше, із чого дитина починає пізнавати світ, - це ласкава материнська усмішка, тиха колискова пісня, добрі очі, лагідні обійми. З усього цього складається перше уявлення про добро і зло.
    3.     У сімейному вихованні вирішальну роль відіграє морально-політичне обличчя батьків.
    Могутньою виховною та облагороджуючою силою для дітей сім¢я стає тільки тоді, коли батько і мати бачать високу мету свого життя, живуть в ім¢я високих цілей, що збільшують їх в очах дитини.
    4.     Турбота батька і матері про здорову сім¢ю.
    Справжня мудрість вихователя – батька, матері – в умінні дати дитині щастя дитинства – це спокійне домашнє вогнище.
    5. Сім¢я – це первинний колектив українського суспільства.
    Чи почуває дитина, що блага її життя – наслідок великої праці батьків, турботи люблячих її людей? Адже без них, без їхньої праці й турботи вона просто не могла б існувати. Тут криється велика небезпека – виростити людину егоїстичну, яка вважає, що головне – її особисті потреби, а все інше – другорядне. Є  лише один шлях: учити дитину робити добро для нас, батьків, вихователів; учити дітей розуміти й переживати всім серцем, що вона живе серед людей і що найглибша людська радість – жити заради когось.
    6.Готових рецептів сімейного виховання немає.
    Є люди, здатні тільки родити, але не здатні по-справжньому народжувати. Повнокровна й гармонійна особистість народжується материнською і батьківською мудрістю. Народження людини – велике і важке діяння, щаслива і складна праця, яка називається вихованням.


    Поради батькам дітей молодшого шкільного віку
    Розвивайте інтерес дітей до навчання, дбайливе ставлення до природи, навколишнього середовища; прагнення сумлінно виконувати обов¢язки членів сім¢ї, колективу у якому вони перебувають.
    Привчайте дітей доводити справу до кінця.
    Виховуйте у дітей чесність, поважне ставлення до батьків, жінок, людей похилого віку, хворих, інвалідів; виховуйте повагу до культурно-національних, духовних, історичних цінностей України.
    Перевіряйте, чи правильно діти витрачають гроші, які ви їм даєте.
    Учіть дітей берегти речі, майно: своє і своїх товаришів, державне.
    Дбайте, щоб ваша дитина самостійно виконувала домашнє завдання.
    Вимоги батька й матері не повинні бути різними.
    Закон України “Про освіту” (витяг) Стаття 59. Відповідальність батьків за розвиток дитини.
    1.     Виховання в сім¢ї є першоосновою розвитку дитини як особистості.
    2.     На батьків покладається однакова відповідальність за виховання і розвиток дитини.
    3.     Батьки та особи, які їх замінюють, зобов¢язані:
    ·        постійно дбати про фізичне здоров¢я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їхніх природних здібностей;
    ·        поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до України, рідної мови, культури, сім¢ї, повагу до національних, історичних, культурних цінностей інших народів;
    ·        сприяти одержанню дітьми освіти у закладах освіти або забезпечувати домашню освіту відповідно до вимог до її змісту, рівня та обсягу;
    ·        виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини.

    Стаття 60. Права батьків
             Батьки або особи, які їх замінюють, мають право:
    ·        вибирати заклад освіти для неповнолітніх дітей;
    ·        обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування в закладах освіти;
    ·        звертатися до органів державного управління  освітою з питань навчання, виховання дітей.

     Поради для мам
    Любіть своє дитя, але не балуйте , не губіть його.
    Виховуйте вдячність у дитини. Якщо немає зворотної любові на вашу самовідданість – вважайте, що діти тільки споживають вашу любов.
    Будьте другом дітей, але не приятелем. Будьте поруч із дітьми. Будьте доброю.
    Учіть дітей думати не про речі, а про справу.

    Поради для тат
    У дітей, які не знають, що їм робити в години дозвілля, уражається і голова, і серце, і моральність. Допоможіть своїм дітям вибирати корисне заняття. “Не судіть дитину за знаннями, судіть її за стараннями, моральними якостями, апелюйте не тільки до розуму, а насамперед до серця дитини. Учіть дитину людяності – тоді вона полюбить працю, навчіться бути старанною”.
    “Не можна зводити духовний світ маленької людини до навчання. Якщо ми прагнутимемо до того, щоб усі сили душі дитини були поглинені уроками, її життя стане нестерпним. Вона повинна бути не тільки школярем, а насамперед людиною з багатогранними інтересами, запитами,  прагненнями” (В.А. Сухомлинський).
    Піклуйтеся про те, щоб дитяче серце не озлоблювалося, не стало холодним, байдужим, жорстоким унаслідок виховання ременем, потиличником, стусанами.
    Фізичне покарання – це показник не тільки вашої слабкості, розгубленості, безсилля, а й педагогічного безкультур¢я. Ремінь убиває в дитячому серці чутливість.
    Уникайте ставити дитину в становище, коли та змушена оборонятися лінощами.
    Говоріть із дитиною так, щоб не залишалося ніяких сумнівів у тому, що ви керуєтесь турботою, занепокоєнням, а не бажанням відмежуватися від неї чи скривдити, образити.
    Будьте справедливі й чесні зі своїми дітьми.
    Не забувайте поділитися зі своїми  дітьми удачами і прикрощами на роботі – і вони відкриватимуть вам свої таємниці, чекатимуть вашої поради, підтримки.
    Навчіть сина чи дочку вважати, що іграшковий автомобіль із поламаним колесом, ведмедик із відірваною лапою страждають від болю так само, як поранене пташеня: це  виховує чуйність і доброту.
    Враховуйте основні методи виховання: переконання, вправи, стимулювання. Не забувайте підвищувати свою педагогічну майстерність виховання, читайте статті про виховання.

    Рекомендації щодо подолання конфлікту
    Якщо реакція дитини помітно відрізняється од тієї, яку можна очікувати в даній ситуації, проаналізуйте: які глибинні проблеми або потреби тривожать дитину?
    Намагайтесь прийняти погляд вихованця, подивитися на суть конфлікту його очима: що він може думати про дану ситуацію?
    e: large;">Оцініть свою поведінку з погляду своєї дитини:  що ви могли зробити такого, чого б ваші діти не зрозуміли?
    Осмисліть ситуацію: можливо, на даний момент ваш вихованець відчуває тиск певних обставин, які могли спровокувати таку реакцію.
    Поміркуйте над    тим, як ненав¢язлтво запропонувати обговорення реальних причин конфлікту.
    Продемонструйте дитині, що ви усвідомлюєте її потреби, що виявляєте про неї турботу.
    Виявляйте готовність зосередити свою увагу на інтересах, потребах дитини. Покажіть, що ви розумієте, як їй важко, і зробіть усе для того, щоб підтримати її.
    Спробуйте поділитися з дитиною своїми турботами про виникнення  конфлікту в спокійній обстановці, уважно вислухайте її. Зробіть наголос на тому, що ви хочете усунути проблему і сконцентрувати свою увагу на її вирішенні. Недоцільно припускати  взаємних звинувачень і роздратувань з приводу того, що сталося раніше в стосунках між дорослими та дітьми.






    Немає коментарів:

    Дописати коментар